علاوه براینکه جلوی واردات کالاهای مشابه را باید گرفت ، با فرهنگسازی می‌توان از تولیدات داخلی حمایت کرد، این امر در بخش مهم‌تری در کشور قرار دارد.

محمد علی‌مهری کارگردان فیلم کوتاه “درها” در مصاحبه با دبیرخانه فیلم کوتاه نقش اول ضمن معرفی خود، بیش از یک دهه فعالیت در فیلم سازی فیلم‌های کوتاه و بلند که در حوزه داستانی و مستند بود سخن گفت.

وی به معرفی فیلم کوتاه “درها” پرداخت و گفت: این فیلم از جمله فیلم‌های کوتاهی است که ساخته‌ام. این فیلم در جهت حمایت از تولیدات داخلی و اقتصاد مقاومتی است.

علی مهری از انگیزه خود در ساخت این فیلم به رشته تحصیلی خود اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه فارغ‎التحصیل رشته اقتصاد هستم، در حوزه اقتصادی دچار خلاء فرهنگی هستیم. علاوه براینکه جلوی واردات کالاهای مشابه را باید گرفت ، با فرهنگسازی میتوان از تولیدات داخلی حمایت کرد، این امر در بخش مهم‌تری در کشور قرار دارد. متاسفانه باور غلطی در جامعه رخ داده مبنی بر اینکه، کیفیت کالاهای ایرانی مشابه به کالاهای چینی است و کالای ایرانی را کالای بی‌کیفیت می‌نامند، در صورتی که اینگونه نیست. در این فیلم سعی کردیم تشویق بر استفاده ازکالای ایرانی کنیم. حمایت از تولیدات کالای ایرانی باعث اتفاقات خوب و مثبت در داخل کشور خواهد شد و باعث اشتغال‌زایی و عدم بیکاری کارگران می‌شود.

وی از مشکلات ساخت این فیلم کوتاه به مشکلات مالی فیلم که توسط تهیه کننده تامین شد و همچنین پخش این فیلم در صدا و سیما نام برد که توانست این مشکل را رفع کند.

علی‌مهری در پایان از شبکه ایران کالا و جشنواره فیلم کوتاه، درخواست حمایت از کارهای فرهنگی کرد. این فرهنگ‌سازی در جهت حمایت ازکالای ایرانی و استفاده از تولیدات داخلی در بین مردم را از وظایف مهم رسانه دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه