میثم حسنی سعدی عضو شورای سیاست گذاری جشنواره  در گفتگوی با خبرنگار جشنواره فیلم نقش اول در خصوص نقش شبکه ایران کالا در شعار سال چنین گفت :انتظار همگان از شبکه ایران کالا  تبلیغ و پشتوانه سازی برای تولید و توزیع کالای ایرانی است. همچنین به دلیل اینکه تنها شبکه تخصصی در حوزه اقتصاد است، نگاه های خاصی  به سمت این شبکه است و باید نسبت به سایر رسانه ‌ها تخصصی‌تردر این موضوع قدم بردارد. مهمتر از تبلیغ ، شناسایی مهم‌ترین و اساسی ترین پشتیبانی کننده‌ها از کالای ایرانی و همچنین شناسایی موانع تولید کالای ایرانی است و در رسانه‌ای کردن آنها در برنامه های مختلف است و مخاطبین خاص و عام این شبکه با هر دوی این مسئله آشنا بشوند .این رسانه با توجه به پشتوانه مخاطب خود می‌تواند با فشار برروی دولت ها و نهادها ،آنها را وادار کنند که در مسیر پشتیبانی و مانع زدایی قدم بردارد.وی همچنین در خصوص جایگاه جشنواره نقش اول در اقتصاد مقاومتی چنین بیان کرد :این جشنواره مانند خود شبکه ایران کالا جدید است و تاکنون جشنواره تخصصی در حوزه کسب کار و اقتصاد به این معنا نداشتیم. و نگاه جدا از بحث هنری، فرهنگسازی در حوزه اقتصاد هم هست. جایزه بهانه‌ای است برای دیده شدن و زمانی که فیلم‌سازان و برنامه‌سازان احساس کنند که با فعالیت در حوزه اقتصاد، هنرشان دیده و قدردانی می‌شود و نیز در رسانه ملی نمایش داده می‌شود؛ در ادامه مسیر باعث دلگرمی آنها خواهد شد. این امر باعث تولید فیلم‌هایی با موضوعات اقتصادی ، اقتصاد اسلامی و کسب و کار ایرانی می‌شود.

عضو شورای سیاستگذاری در مورد ملاک داوری آثار جشنواره ابراز کرد : ملاک های داوری را به نوعی سیاست کاری می‌کنیم که داوران و اعضای شورای انتخاب اثار آنها را مد نظر داشته باشند. محتوای تمامی آثار مشخص است اما فرم آثار بسیار مهم است .باید فرمی برای آثار انتخاب شود که متناسب با محتوا باشد و تضادی نداشته باشد. زمانی که فرم در خدمت محتوا باشد شاهد بهترین اثر خواهیم بود.

وی در ادامه در خصوص جایزه کسب و کار مومنانه افزود: این جشنواره که با در دانشکده صدا و سیمای قم، و با موضوع اقتصاد اسلامی که متناسب با سبک زندگی اسلامی است برگزار می‌شود.به بهترین اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره جایزه‌ای به مبلغ پنج  میلیون تومان تعلق خواهد گرفت.

حسنی سعدی در پایان ضمن تشکر از دبیرخانه جشنواره  گفت: امید است بتوانیم کمک به برگزاری بهتر جشنواره کنیم و دست آوردی جالب توجه و موثر در حوزه اقتصاد و کسب و کار داشته باشیم.

انتهای پیام.
مطهره فراهانی
خبرنگار دبیرخانه جشنواره نقش اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه