همانطور که از کالاهای اقتصادی حمایت می‌شود از تولید کنندگان کالای فرهنگی و تولیدات فرهنگی که در راستای اقتصاد مقاومتی و تولید نیز حمایت شود.

سید مهدی میر غیاثی فارغ التحصیل رشته تولید سینما دانشکده صدا و سیما در گفتگو با دبیرخانه جشنواره فیلم کوتاه نقش اول درباره چگونگی و مشکلات ساخت دو اثر خود به اسم “مورچه “و”دیه” اشاره کرد و افزود : مشکلاتی که در داخل فیلم وجود دارد مربوط به فیلم سازان است و باید رفع شود اما خیلی از مشکلاتی که در خارج از فیلم اتفاق می‌افتد به فیلم ساز مربوط نیست، مثل بودجه و مجوز. این مشکلات به عنوان سرعت گیر جلوی کیفیت اثر را می‌گیرد. اگر بودجه و حمایت کافی برای تولید فیلم نباشد، فیلم ساز ناچار است از کیفیت فیلم کم کند تا بتواند بوجه را مدیریت کند.

وی فیلم ساز بیش از60 فیلم کوتاه تیزر فرهنگی است و از انگیزه اش به ساخت اثر “مورچه” گفت: متاسفانه فرهنگ غلطی در  بین قشر جوانان جامعه نهادینه شده که ره صد ساله را یک شبه برویم. متاسفانه با این تفکر در دام هایی مانند شبکه‌های هرمی خواهند افتاد که زمان و سرمایه خود را از دست می‌دهند. این فیلم گوشزدی بود برای اینکه به جوانان بگویم برای رسیدن به هدف هایشان باید تلاش، تحقیق و پشتکار داشت.

میر غیاثی همچنین به دغدغه خود از ساخت اثر “دیه” اشاره کرد و افزود: متاسفانه تفکر دیگری در جامعه وجود دارد که همه به دنبال منفعت‌های شخصی خود در سرمایه‌گذاری دارند. و قبل از سرمایه گذاری از خود سوال نمی‌پرسند؛ آیا به دیگران ،کل جامعه و اقتصاد مملکت کمک می‌کند یا خیر؟ سرمایه گذاری در دو بخش احتکار کالا یا هزینه کردن برای ایجاد شغل اتفاق می‌افتد، که دو مقوله جداست. باید سرمایه گذاری در جای مناسب خود انجام گیرد که ضد اقتصاد نباشد تا اقتصاد بیمار را تحویل جامعه ندهیم و باید این سرمایه تولیدگر و باعث ایجاد تولید و شغل باشد.

سید مهدی میر غیاثی در پایان از شبکه ایران کالا خواست تا در حوزه تولیدات فرهنگی که در راستای اقتصاد مقاومتی و تولید فعالیت می‌کنند، نظیر تولیدات کلیپ، تیزر و فیلم کوتاه حمایت کند ودر کنار کالاهای اقتصادی  از تولید کندگان کالای فرهنگی نیز حمایت شود. همچنین جشنواره نقش اول را حرکت تازه به سوی حمایت از تولیدات فرهنگی دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه