احسان شریعتی  کارشناس بخش انیمشن جشنواره با گفتگو با خبرنگار جشنواره فیلم کوتاه نقش اول در خصوص جایگاه جشنواره در رونق اقتصادی کشور چنین بیان کرد: باید زودتر برای برگزاری جشنواره اقدام می‌شد. باتوجه به اینکه مسایل اقتصادی مستقیم و غیر مستقیم با تولید نقش دارد، باید در حوزه مهندسی پیام اطلاعات اقتصادی فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داد و جشنواره فیلم کوتاه نقش اول کمک بسیاری به آموزش اقتصادی میکند.امید است اینگونه جشنواره‌ها را ادامه پیدا کند و مسایل و مشکلات اقتصادی طرح و حل شود.وی همچنین به مهندسی پیام در بین آثار این جشنواره اشاره کرد و ابراز کرد: کاری موفق تر است که بتواند مهندسی پیام  انجام بدهد، اصل پیام است که باید به درستی آنالیز شود. یعنی در مرحله  فرم و محتوا بتوانند؛ یک پیامی را برای مخاطب به خوبی مهندسی کرده باشند. درمرحله دوم باتوجه به اینکه انیمیشن برنامه‌ای پر هزینه و سنگین است باید توجیه اقتصادی و دلیل قدرتمندی برای اجرای آن داشته باشند.

شریعتی در خصوص نقش شبکه ایران کالا در فرهنگ‌سازی اقتصادی چنین گفت:در حوزه اقتصاد خللاء وجود داشته و سازمان صدا و سیما توانسته به خوبی آن‌را شناسایی کند. این شبکه توانسته جایگاه خوبی در بین مردم در حوزه اقتصاد، نسبت به سایر شبکه‌ها داشته باشد. شبکه ایران کالا کمبود موجود در دانش اقتصادی در جامعه را شناسایی کرده و توانسته آن‌ها را پوشش دهد.

وی در ادامه در خصوص پتانسیل‌های موجود در انیمیشن برای نمایش مسایل اقتصادی و کسب و کارگفت: در دنیا در انیمشن های ساخته می‌شود نکات اقتصادی وجود دارد و از پتانسیل بالایی برخورددار است. باید آموزش‌های اقتصادی را از کودکی شروع شودتا بتوانیم در آینده به توسعه و رونق اقتصادی در جامعه دست یابیم.

احسان شریعتی  در پایان این مصاحبه تاکید کرد: اگر کشور می‌خواهد به توسعه برسد اولین چیزی که باید رخ بدهد دانش اقتصادی است .

احسان شریعتی، فارغ التحصیل دانشکده صدا و سیما است. در بین سال‌های ۹۰تا ۹۳دبیر شورای سیاستگذاری کودک در صدا و سیما بوده و همچنین تهیه کننده آثار انیمیشن و مستند است.
انتهای پیام.
مطهره فراهانی
خبرنگار دبیرخانه جشنواره نقش اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه