امیری تهرانی تهیه کننده و کارگردان فیلم مستند و استاد دانشکده صدا وسیما در گفتگو با دبیرخانه جشنواره فیلم کوتاه نقش اول گفت:آثار ارائه شده در جشنواره فیلم کوتاه نقش اول از شبکه ایران کالا پخش خواهد شد و این امر موجب تشویق تولیدکنندگان خواهد بود.وی به نقش این جشنواره در رونق اقتصاد و فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: در طی چندین سال اخیر، جشنواره‌های بسیاری که متولی امر پیشرفت و توسعه مباحث اقتصادی بود، برگزار شده،  ولی امتیاز ویژه‌ای که جشنواره نقش اول به عنوان نخستین جشنواره که با شبکه صدا و سیما ، همکاری می‌کند و توان دیده شدن آثار را به تولیدکنندگان و شرکت کنندگان در جشنواره می‌دهد .این امکان وجود دارد آثار منتخب بارها از شبکه ایران کالا و دیگر شبکه نشان داده شود. اتفاق باعث تشویق تولید کننده‌های داخلی خواهد شد.در ادامه ارتباط بین شرکت‌ها کمپانی های تولید و با فیلم‌سازان برای ساخت فیلم‌های کوتاه تبلیغاتی قطع نشود.

تهرانی درادامه در بخش داوری آثار جشنواره فیلم کوتاه نقش اول، اشاره کرد و گفت: مهمترین و اولین مولفه در ارزیابی آثار فرم است و اگر فرم یا ساختار اثر قابل قبول نباشد بدون در نظر گرفتن محتوی، اثر حذف خواهد شد. نکته بعدی که از امتیاز ویژه‌ای برخوردار است؛ تنوع و استفاده از ساختارهای کمتر دیده شده که در حوزه های مستندسازی، فیلم داستانی و انیمیشن  وجود دارد. محتوای ارائه شده در این ساختارها باید همراه با پژوهش و  طراحی دقیق باشد .

وی در پایان از دست اندرکاران این جشنواره تشکر ویژه‌ای کرد و تلاش آنها را در راستای  تحقق شعار سال دانست و گفت: امید است سال‌های بعد این جشنواره تخصصی تر شود تا آثار ممتازتری را شاهد باشیم و بسیاری از تولیدکنندگان در سطح کشور توسط فیلم سازان به شبکه‌های سراسری معرفی شود‌.

سید رائد امیری تهرانی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته تهیه کنندگی دانشگاه صدا وسیما.تهیه کننده ؛مستند ساز؛ پژوهشگر و  مدرس دانشگاه؛ مدیر سابق تولید مرکز پژوهشهای اسلامی صدا و سیما. مدیر تولید دانشکده صدا وسیما همچنین داور و عضو هیات انتخاب چندین جشنواره از جمله : در بخش حمایت از مستندسازان  سومین دوره جشنواره فیلم حقیقت، دو دوره جشنواره فیلم اشراق ،جشنواره فیلم طوبی،جشنواره پیامبر اعظم و جشنواره هنرهای آسمانی ( مستند و فیلم کوتاه) جشنواره فیلم دانشجویی.

همچنین تهیه کننده و کارگردان بیش از ۱۲۰ فیلم مستند از جمله مجموعه مستند ۱۳قسمتی حسین سیدالشهدا، مجموعه مستند ۷۰قسمتی سبک زندگی “بندگی” مستندهای : بهجت،محراب امتحان، ن و القلم،زیورک، در جستجوی مطلق ، آتش در نخلستان (.برخی از آثار برگزیده و حائز مقام در چندین جشنواره ی فیلم و مستند می باشد) .استاد راهنما و مشاور پایان نامه های دانشکده صدا وسیما- قم است.
انتهای پیام.
مطهره فراهانی
خبرنگار دبیرخانه جشنواره نقش اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه