جشنواره فیلم کوتاه نقش اول، با هدف حمایت از آثار تولید شده با رویکرد کالای ملی است نتظار می رود، که تولیدات در این زمینه از لحاظ کیفی و محتوایی رشد بیشتری داشته باشند.

رقیه فتحی کارگردان اثر “ایرانی بنوشیم” در مصاحبه با دبیرخانه جشنواره فیلم کوتاه نقش اول، ضمن معرفی خود از چندین سال فعالیت در زمینه زمینه سینما و تولید فیلم کوتاه و مستند سخن گفت. همچنین تحصیلات کارشناسی ارشد مدیریت رسانه از دانشگاه تهران را دارد.

وی موضوع فیلم “ایرانی بنوشیم”را درباره چای ایرانی عنوان کرد و افزود: فیلم “ایرانی بنوشیم” در جهت حمایت از کالای ملی و مصرف تولید داخلی است و به عنوان تیزر فرهنگی در مدرسه سینمایی عمار تولید شده است. این فیلم در ساختار طنز است که به اهمیت حمایت از کالای ملی می پردازد.

فتحی در پاسخ به مشکلات و چالش‌های این اثر گفت: تولید هر فیلمی با مشکلاتی همراه است و این فیلم هم خالی از این مشکلات نبوده ولی با توکل به خدا و با وجود مشکلات این اثر تولید شد.

وی از انگیزه خود از ساخت این اثر به حمایت از تولید داخلی در کشور تاکید کرد و ادامه داد: با توجه به ورود کالای خارجی، خیلی از کارخانه‌ها تعطیل و مردم بیکار شده‌اند. به عنوان یک ایرانی و یک کارگردان، دغدغه پیشرفت کشور را دارم و حل مشکلات مردم سبب شد تا نسبت به مشکلات اقتصادی بی تفاوت نباشم و در ترغیب مردم به مصرف کالای ملی تلاش کنم.

رقیه فتحی در پایان گفت: جشنواره فیلم کوتاه نقش اول، با هدف حمایت از آثار تولید شده و با مضمون کالای ملی است، عرصه جدیدی را در جهت افزایش این آثار فراهم می‌آورد. انتظار می رود، که تولیدات در این زمینه از لحاظ کیفی و محتوایی رشد بیشتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه