محمد تقی استیری، داور بخش انتخاب مستند جشنواره نقش اول در گفتگو با خبرنگار جشنواره نقش اول گفت: یکی از ملاک‌های اصلی معرفی شعار سال، برنامه‌سازی است و بخش زیادی از آن در شبکه ایران کالا تحقق پیدا می‌کند.وی از اهمیت افزایش برنامه‌سازی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در شبکه‌های صدا و سیما اشاره کرد و گفت: برنامه‌سازی یکی از ملاک‌های اصلی معرفی شعار سال است و بخش زیادی در شبکه ایران کالا تحقق پیدا کرده است. از نظر شخصی کارگردانان ،تهیه کنندگان و برنامه‌سازان رسانه باید آزادی عمل داشته باشند تا بتوانند مخاطبان جوان را جذب کنند.

استیری در ادامه به جایگاه جشنواره فیلم کوتاه نقش اول در اقتصاد و فرهنگ‌سازی اقتصادی اشاره کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی ضرورتی است برای کشور و این جشنواره به جهت انتخاب درست، هرچقدر بتواند در معرفی شخصیت‌ها و چهره‌هایی که در زمینه اقتصاد مقاومتی کار کردند موفق باشد، کمک شایانی به خود اقتصاد مقاومتی می‌کند. این جشنواره به طور قطع؛ با هدف معرفی این اشخاص باعث تکثیر افکار اقتصادی خواهد شد و تاثیرات بسزایی در باور مردم دارد و می‌تواند به انگیزه نسل جوان و کارآفرینان جوان کمک ‌کند.

وی در ادامه به همکاری دفتر تبلیغات اسلامی با جشنواره فیلم کوتاه نقش اول تاکید کرد و گفت: باتوجه به موضوع جشنواره که در حوزه کسب و کارهای فرهنگی و زرق و روزی حلال است، می‌توان از ظرفیت مبلغان رسانه دفتر برای برنامه‌سازی استفاده کرد. همچنین در بین جوایزی که به برندگان اهدا می‌شود؛ جایزه ویژه‌ای هم از طرف دفتر تبلیغات اسلامی قرار خواهیم داد.

استیری در ادامه از ملاک‌های مهم داوری در این جشنواره نام برد و افزود: اگر اهداف و پیام‌های جشنواره در آثار دیده شود. همچنین نوآوری و جسارت در خلق محصول فرهنگی که کمک به رونق تولید کشور کند، جزء انتخاب خاص داوران قرار خواهد گرفت.

محمد تقی استیری؛ رئیس اداره تولیدات رسانه‌ای معاونتفضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی؛ کار مستندسازی  را بعد از فارغ التحصیلی در دانشگاه صدا و سیما شروع کرد و آثار فاخر در حوزه بین الملل و داخلی داراست. وی بیشتر در حوزه جهان اسلام با رویکرد شناسایی ظرفیت شیعه در کشورهای مختلف جهان مستندسازی کرده است. از جمله آثار او مستند علامه میرحامد حسین هندی در هندوستان و مستند سلطان قیس  که یکی از شخصیت‌های تاریخی کشور گرجستان است کار کرده است.
انتهای پیام.
مطهره فراهانی
خبرنگار دبیرخانه جشنواره نقش اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه